Nástin odbojových aktivit bývalých příslušníků HRANIČÁŘSKÉHO PLUKU 4 v letech 1938—45

05. 05. 2022 17:00 Kde: Muzeum Bílovec Cena: 30 Kč dospělí / 15 Kč snížené

O vzpomínkách a pocitech hraničářů, kteří na pevnostech zažili události všeobecné mobilizace v září 1938, a následnou tragédii Mnichovské dohody již bylo napsáno hodně. V pozadí této doby však často i dnes zůstávají jejich další osudy v nesmírně složitých letech nacistické okupace skryty. Pojďme se v rámci této přednášky společně podívat na to, jak se vyvíjely jejich další životní příběhy poté, co byli nuceni nejen opustit své pevnostní objekty, ale také svléknout své vojenské uniformy. S nesmírně zajímavými a mnohdy neznámými osudy vojáků z československého opevnění v období druhé světové války nás blíže seznámí Bc. Patrik Falhauer.

Přednáška se uskuteční při příležitosti Květnového povstání českého lidu 1945.