Vydali jsme

Živá kronika | 2018-2020

Projekt Živá kronika si klade nemalý cíl. Prostřednictvím výpovědi odvážných pamětníků by chtěl zmapovat život ve městě Bílovci. Popsat jeho proměny i to, jak život v něm popisují a prožívají jeho vlastní obyvatelé.

Historie, to jsou většinou tzv. velké dějiny, které se soustředí na události jako jsou války, politická rozhodnutí, či filozofické ideologie, ovlivňující život jako celek sledovaných historických území. To, co nás však spojuje přes propasti času, jsou malé dějiny lidského života, vymezené narozením a smrtí. I v nich dochází k převratným historickým událostem, zápasům, agresím a převratům, vítězstvím a porážkám, tedy dějům, které se tak velkolepě vyjímají v dějepisných knihách.

www.zivakronika.cz

Dvě století krajinomalby | 2019

katalog k výstavě

U příležitosti velké výstavy české krajinomalby, kterou jsme ve spolupráci se soukromými sběratelri uspořádali od 26. 6. do 13. 10. 2019, vyšel ve spoluautorství s panem Mgr. Janem Juřičkou katalog. V průřezové expozici nechyběla jména jako František Tkadlík, Alois Kalvoda, František Kaván, Ota Bubeníček, Antonín Procházka, Jan Zrzavý nebo Jiří Surůvka. Seznamte se prostřednictvím naší publikace s tím, jak se vlast i její umění měnilo od barokní tradice přes vznik občanské společnosti, průmyslovou revoluci, světové války a okupaci až po současnost.

K prodeji v Turistickém informačním centru Bílovec. Za 15 Kč Vás čeká téměř 50 stran barevných ilustrací a textu.

Sborník Z(a)traceni v čase | 2017

Sborník Z(a)traceni v čase je na světě! Slavnostní křest, který proběhl 21. září 2017, zahájil Mgr. Tomáš Dvořák Ph.D. z Masarykovy univerzity spolu s ředitelkou Kulturního centra Bílovec Mgr. Evou Ševčíkovou a koordinátorkou projektu Mgr. Zuzanou Juříkovou Brožovou. Tento okamžik si nenechali ujít studenti 3. ročníku gymnázia (GMK Bílovec) s vyučující Mgr. Pavlínou Andreovou. Mezi přítomnými byli i studenti podílející se na projektu Z(a)traceni v čase, kteří zanedlouho povezou výstavu se sborníkem německým studentům. Součástí křtu byla odborná přednáška pana doktora Dvořáka v muzeu. Tak co, už máte sborník doma? Ne? Stavte se do íčka, kde je k prodeji…

fotogalerie na Facebooku

Ediční činnost Kulturního centra Bílovec od roku 2011

Více najdete na webové stránce knihovny zde.

Nákup vstupenek online

Nyní máte možnost zakoupit vstupenky na naše akce online. Využijte pohodlnější nakupování.

 

do e-shopu

© 2022 Kulturní centrum Bílovec, p.o. | provozováno s ondrejfirla.eu