Panelová výstava NEZTRATIT VÍRU V ČLOVĚKA...

17. 01. 2022 vždy v otvírací době muzea Kde: Muzeum Bílovec Cena: ZDARMA

Muzeum Bílovec ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze vás zvou na panelovou výstavu NEZTRATIT VÍRU V ČLOVĚKA... Protektorát očima židovských dětí.

Prostřednictvím putovní panelové výstavy představujeme osudy šesti židovských dětí od roku 1938 do roku 1945, respektive do současnosti, v kontextu historických událostí. Osobní příběhy jsou pro návštěvníky výstavy klíčem k historickým událostem předválečného a válečného Československa.
 Součástí projektu je tato webová stránka, na které je možné se podrobněji seznámit s osudy šesti dětí a s archiváliemi, dokumentujícími události druhé světové války a holocaustu českých a moravských Židů.

Výstava se řídí aktuálně platnými Hygienicko-protiepidemickými opatřeními Ministerstva zdravotnictví. Děkujeme, že respektujete veškeré pokyny pořadatelů.