PŘEDNÁŠKA ZRUŠENA • Paní CHRISTINA PRAŽMOVÁ Z BÍLKOVA a její hosté na bíloveckém zámku

20. 02. 2024 17:00 Kde: Muzeum Bílovec Cena: 30 Kč dospělí / 15 Kč snížené

Velice se omlouváme, ale z důvodu nemoci musíme zrušit přednášku kastelána bíloveckého zámku Eduarda Valeše. V tuto chvíli nebudeme plánovat náhradní termín, děkujeme za pochopení. Tým Muzea Bílovec

Přednáška kastelána bíloveckého zámku Eduarda Valeše o Christině Pražmové z Bílkova, manželce majitele bíloveckého panství Bernarda Pražmy z Bílkova, která patřila k nejbohatším šlechtičnám 2. poloviny 16. století. Její rodové vazby sahají až k posledním bosenským králům z rodu Kotromanič.

V rakouském státním archivu se dochovalo 12 dopisů adresovaných její sestře Maruš. Na základě těchto listů si můžeme udělat představu nejen o tom, jaké návštěvy přijížděly na bílovecký zámek z řad šlechticů, vědců, lékařů, krejčích, či herců nebo hudebníků, ale také o každodenním životě na bíloveckém zámku a městě samotném.