Rozvoj infrastruktury, animace a expozice větrného mlýna na Nových Dvorech

01. 01. 2020 Kde: Větrný mlýn na Nových Dvorech

Název programu: Podpora technických atraktivit v Moravskoslezském kraji v roce 2020

Příjemce dotace: Kulturní centrum Bílovec, p.o.

Výše dotace: 117 100 Kč

Vlastní zdroje: 21 000 Kč

Termín realizace: 1. 1. – 31. 10. 2020

Cílem tohoto projektu je rozvinout formu animace a umocnit tak zážitky z prohlídky větrného mlýna na Nových Dvorech. Z finančních prostředků byly pořízeny kostýmy pro mlynáře (průvodce), návštěvníci si mohou vyzkoušet mletí mouky a zároveň mohou ochutnat pečivo z ekologického bio statku. Větrný mlýn byl vybaven několika dobovými předměty, které ještě více demonstrují dávný život mlynářů. Dotace slouží také k pořízení informačních letáků, papírových replik větrného mlýna, které si budou moci návštěvníci odnést zdarma jako upomínkový předmět domů. U mlýna bude umístěn nový odpadkový koš a stojany na jízdní kola. Zážitková prohlídka větrného mlýna má certifikát „Zážitky v regionu“. Během měsíce října bude osada Nové Dvory osazena novými informačními cedulemi se základními informacemi k této památce.