Sbírka ke dni VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

01. 11. 2023 vždy v otvírací době muzea a TIC Kde: Muzeum Bílovec, Turistické informační centrum Bílovec

Bojovali za naši svobodu, dnes patří mezi ty nejzranitelnější z nás. Hrdinství a odvahu těch, kteří se v minulosti postavili za naši svobodu a demokracii, si připomeneme nejen 11. 11. v Den válečných veteránů, ale po celý měsíc listopad, kdy bude probíhat veřejná sbírka Paměti národa.

Letos již podeváté zaplaví zemi červené květy vlčích máků, které jsou symbolem tohoto svátku. I my a kolegové v knihovně jsme partnerské místo prodeje VLČÍCH MÁKŮ.

Pořízením květu přispějete na přímou pomoc veteránům a dalším bojovníkům za svobodu prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa. Výtěžek sbírky jde také na to, aby se na jejich příběhy nezapomnělo. Více informací o sbírce na webu www.denveteranu.cz.