UKÁZKA ŽIVÉ HISTORIE aneb Bílovec v roce 1918

28. 08. 2021 od 14 hodin do 18 hodin Kde: zámek Bílovec Cena: ZDARMA

Bílovecký zámek opět ožije ukázkou živé historie. V letošním roce se můžete těšit na ukázku vojenské akce Československé armády a legionářů proti dobře vyzbrojeným bíloveckým Freikorps v listopadu 1918, které proběhnou ve 14 a 16 hodin přímo na nádvoří. 

Muzeum Bílovec bude tento den zpřístupněno všem zdarma. Můžete navštívit všechny expozice, včetně aktuální výstavy k 700. výročí založení města Bílovec Poklady z půd aneb střípky z dějin Bílovce. Zároveň bude možnost vystoupat na věž kostela svatého Mikuláše v doprovodu průvodce, a to až do šesté hodiny večerní. 

U příležitosti této akce také pokřtíme novou fotografickou publikace Bílovec obyčejně i neobyčejně, která připomíná stejnojmennou fotosoutěž, která se v Bílovci pořádá již několik let. Nový ročník této soutěže startuje v září a všichni se můžete směle přihlásit. 

Doprovodným programem této akce jsou také vyjížďky Tatrabusem na komentovanou prohlídku větrného mlýna na Nových Dvorech. Na tuto jízdu je nutné předem rezervovat a zakoupit jízdenku. 

Akce se bude řídit aktuálně platnými Hygienicko-protiepidemickými opatřeními Ministerstva zdravotnictví. Děkujeme za respektování veškerých pokynů pořadatelů.


Zpět na aktuality

© 2022 Kulturní centrum Bílovec, p.o. | provozováno s ondrejfirla.eu