Vyjížďka TATRABUSEM na komentovanou prohlídku větrného mlýna

23. 07. 2022 13:00 & 17:00 Kde: Větrný mlýn na Nových Dvorech Cena: 200 KČ DOSPĚLÍ A 100 KČ SNÍŽENÉ (V CENĚ JE ZAHRNUTA TAKÉ ZÁŽITKOVÁ PROHLÍDKA MLÝNA)

Vyjížďka Tatrabusem na komentovanou prohlídku větrného mlýna na Nových Dvorech a zpět do Bílovce, to je trasa, která vás tento den čeká. Start cesty je u Muzea Bílovec, kde na vás bude čekat Tatrabus s řidičem. Cesta trvá i s prohlídkou téměř dvě hodiny.

Věděli jste o tom, že větrný mlýn na Nových Dvorech má nejmodernější dochované mlecí vybavení a že druhý takový v celé České republice nenajdete? Anebo že těchto tzv. větřáků bylo v polovině 19. století na Bílovecku téměř 70?

Pokud jste netušili, anebo neznali odpověď, určitě vás potěší možnost navštívit tuto krásnou technickou památku, která tvoří malou dominantu na Nových Dvorech u Staré Vsi, s průvodcem. Rádi bychom této krásné památce vdechli trochu více života, a proto jsme si pro Vás připravili pravidelné komentované prohlídky v čele s panem mlynářem. 

Součástí komentované prohlídky větrného mlýna bude krom mnoha zajímavých informací také ochutnávka chleba z místního ekologického zemědělství, nebo možnost vyfotit se s maskotem mlýna – skřítkem Picmochem Jeronýmem z rodů mlynářů, či vyzkoušet si umlít trochu mouky ze zrna na ručním rotačním mlýnku.

Vzhledem k malému prostoru mlýna (kapacita max. 15 osob), je nutná předchozí rezervace a úhrada vstupného v turistickém informačním centru (T: 556 412 266, E: icko@kcbilovec.cz) nebo on-line.

Koupit / rezervovat online


Zpět na aktuality

© 2022 Kulturní centrum Bílovec, p.o. | provozováno s ondrejfirla.eu